18 28 527 09

biuro@orawa.eu

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Posiady Orawskie: Flisacy Pienińscy

Kategoria:

plakat z informacjami o imprezieSerdecznie zapraszamy do Muzeum – Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej na pierwsze w tym roku Posiady Orawskie!

Tym razem tematyka spotkania będzie niecodzienna – naszymi Gośćmi będą bowiem dr Krzysztof Miraj i Górale spod Trzech Koron – z Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich na rzece Dunajec, którzy przyjadą do nas w licznej reprezentacji z prezesem Jerzym Regiecem na czele.

Dr Krzysztof Miraj, rodowity Orawianin i autor książki „Flisacy Pienińscy”, nauczyciel i wykładowca Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu przybliży nam tematykę spływu, jego historię i organizację oraz walory turystyczne i kulturowe Pienin.

Z kolei Stanisław Migdał – wieloletni flisak i wiceprezes Stowarzyszenia Flisaków opowie nam nieco o historii i działalności stowarzyszenia i o pracy flisaków „od kuchni”.

Nie zabraknie na pewno flisackich opowieści, ciekawostek i dobrego humoru, będziemy mieli też wyjątkową okazję do posłuchania grupy śpiewaczej flisaków pienińskich, która wespół z muzyką orawską ubarwi nasze spotkanie.

Czekamy na Was w sobotę 2 kwietnia 2022 r. w Czarnej karczmie w skansenie o godzinie 17:00.

Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy!

Partnerzy medialni:

 

logo Tygodnik Podhalańskilogo portalu 24tp.pl

logo podhale24logo Pieniny25
malopolskaonlihne bez tla logo goral info pl bez tła