18 28 527 09

biuro@orawa.eu

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

link do: Galeria: Zajęcia edukacyjneMuzeum - Orawski Park Etnograficzny od 2001 roku obok tradycyjnego zwiedzania prowadzi także zajęcia edukacyjne. Obok stałych propozycji pojawiają się także czasowe, które nawiązują do różnych zwyczajów związanych z rokiem obrzędowym i daną porą roku. Większość zajęć odbywa się w dawnych orawskich chałupach i zagrodach, oddalonych o ok. 10 min. piechotą od wejścia do skansenu, bez wygód i wynalazków współczesności, wyposażonych w sprzęty, które niegdyś były w powszechnym użyciu - dzięki zajęciom teraz ożywają na nowo śmiechem, śpiewem i pracą, a czasem tańcem przebywających w nich młodszych i starszych uczestników - jednakowo zafascynowanych przeszłością.

Uprzejmie prosimy o zgłaszanie wszystkich zorganizowanych grup chcących odwiedzić nasze muzeum w celu zarezerwowania terminu i usługi przewodnika na minimum dwa dni przed planowanym przyjazdem. Jednocześnie informujemy, że grupy zgłaszane na zajęcia edukacyjne, a planujące także zwiedzić skansen, również powinny przekazać taką informację podczas dokonywania rezerwacji.

Zajęcia odbywają się od 1 czerwca zgodnie z aktualnymi obostrzeniami - w reżimie saniatrnym. Szczegółowe informacje oraz rezerwacja, tel. 18 28 527 09 wew. 23, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Oto lista naszych propozycji:

 

{galley}galeria/skansen_foto{/gallery}

Varia to miejsce, gdzie sukcesywnie zamieszczamy rozmaite krótkie teksty o tematyce etnograficznej, etnologicznej, antropologicznej, folklorystycznej, historycznej, muzealniczej, skansenologicznej, a nawet relacje i wspomnienia - jednym słowem piszemy o wszystkim, co w mniejszym lub większym stopniu łączy się z Orawą, dziedzictwem kulturowym regionu i naszym muzeum i jest zgodne z jego misją. Autorami są pracownicy skansenu oraz nasi przyjaciele i partnerzy.