18 28 527 09

biuro@orawa.eu

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Zasady zwiedzania

Godziny otwarcia dla zwiedzających:


maj-wrzesień

poniedziałek-niedziela 9.00-15.00

sobota i niedziela 11.00-17.00 


październik-kwiecień

poniedziałek-niedziela 9.00-15.00


Organizacja ruchu turystycznego:


Wizytę w muzeum rozpoczynamy zgłoszenia w kasie, poza poniedziałkiem, kiedy wystarczy zgłoszenie wejścia, konieczny jest zakup biletu - zgodnie z cennikiem.

Przy planowaniu wizyty zachęcamy do zapoznania się z regulaminem zwiedzania i stosowanie się do jego zapisów.


W obecnym kształcie ekspozycję stałą można zwiedzać przy użyciu aplikacji na urządzenia mobilne i/lub z pomocą folderu możliwego do zakupu w kasie.

Od wtorku do niedzieli drzwi budynków pozostają otwarte, ekspozycję można oglądać z sieni.

Istnieje możliwość zwiedzania muzeum w formie spacerowej z przewodnikiem za dodatkową opłatą (zobacz cennik). Ze względu na sytuację epidemiczną spacer obejmuje wyłącznie zwiedzanie obiektów na zewnątrz, bez wejścia do wnętrz. Czas takiego zwiedzania muzeum wynosi ok. 1,5 godziny, liczebność grupy to od 10 do maksymalnie 30 osób. Grupy zorganizowane liczące powyżej 30 osób będą dzielone na dwie lub więcej w zależności od całkowitej  liczby osób - wówczas każda grupa otrzymuje przewodnika i od każdej grupy pobierana jest kolejna opłata za przewodnika za usługę przewodnicką.

Prosimy o dokonanie rezerwacji zwiedzania z przewodnikiem najpóźniej na tydzień przed datą planowanego przybycia.


Poniedziałek jest dniem bezpłatnym, w którym możliwe jest zwiedzanie w formie spaceru po parku etnograficznymy, bez przewodnika i wejścia do wnętrz.


Muzeum jest nieczynne 10 dni w roku:


Nowy Rok (1.01), Święto Trzech Króli (6.01), Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny,  Boże Ciało, Święto Wniebowzięcia NMP (15.08), Wszystkich Świętych (1.11), Święto Niepodległości (11.11), Boże Narodzenie (25-26.12)