18 28 527 09

biuro@orawa.eu

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Spotkanie z Bogdanem Pierogiem

Kategoria:

grafika dekroracyjna

W ostatnim wydarzeniu 2021 r. organizowanym w ramach naszego cyklu Spotkania poetyckie i literackie gościliśmy w Plebanii z Podwilka Bogdana Pieroga – ciekawego oryginalnego pisarza, poetę i rzeźbiarza pochodzącego z Jabłonki.

W naszym kameralnym, z uwagi na obostrzenia związane z pandemią, wydarzeniu uczestniczyli znajomi, przyjaciele artysty oraz inni mieszkańcy Orawy zainteresowani tematyką spotkania.

Spotkanie miało formę posiadów i upłynęło w miłej atmosferze, a Goście mieli sposobność rozmowy z bohaterem spotkania, któremu zadawali mnóstwo pytań dotyczących wszystkich przedstawionych aspektów działalności artystycznej. Słowo mówione zostało okraszone tradycyjnymi orawskimi melodiami i śpiewkami w wykonaniu Muzyki Marcina Kowalczyka. Wszystkich naszych czytelników ciekawych przebiegu spotkania zapraszamy do zapoznania się z tekstem, w którym w kilku podrozdziałach przedstawiono sylwetkę artysty i scharakteryzowano jego twórczość. Tekst dostępny jest pod linkiem: Spotkanie z Bogdanem Pierogiem 29.12.202129.12.202[pobierz docx]

Zachęcamy do lektury!


Serdecznie zapraszamy na ostatnie tegoroczne wydarzenie w naszym muzeum. Naszym Gościem będzie Bogdan Pieróg - Orawianin - rzeźbiarz, poeta, gawędziarz, twórca ludowy.

Spotykamy się w skansenie w plebanii z Podwilka w środę 29.12.2021 roku o godzinie 17:00.

Wstęp wolny, zachęcamy do udziału!